Dave Schultz Memorial International


Dave Schultz Memorial International – Results

Full Results Package – http://arena.flowrestling.org/event/10b2b29f-dfaf-468b-a6a5-878fe4210025

Individual Results

FW 48 kg – Jade Parsons (3/10) – BRONZE
vs. Cody Pfau (TMWC) – W 11-4 by fall
vs. Kika Kagata (JPN) – L 0-8 by fall
vs. Charlotte Fowler (Campbellsville U) – W 6-0 by fall
vs. Natasha Kramble (CAN) – W 5-0 by fall

FW 48 kg – Natasha Kramble (4/10)
vs. Britnee Cook (Choker WC) – W 8-0 by fall
vs. Erin Golston (NYAC) – L 0-11
vs. Arelys Valles Fernandez (U of Cumberlands) – W 10-0
vs. Jade Parsons (CAN) – L 0-5 by fall

FW 53 kg – Brianne Barry (1/6) – GOLD
vs. Madison Parks (CAN) – W 9-0
vs. Jessica MacDonald (CAN) – W 8-4 by fall

FW 53 kg – Jessica MacDonald (2/6) – SILVER
vs. Andribeth Rivera (PUR) – W 11-0
vs. Brianne Barry (CAN) – L 4-8 by fall

FW 53 kg – Madison Parks (4/6)
vs. Ronna Heaton (Sunkist Kids) – W 9-1
vs. Brianne Barry (CAN) – L 0-9
vs. Rachel Archer (Aries WC) – W 12-8
vs. Ronna Heaton (Sunkist Kids) – L 0-4 by fall

FW 69 kg – Olivia Di Bacco (1/3) – GOLD
vs. Hannah Gladden (U of Cumberlands) – W 10-0
vs. Elena Pirozhkova (TMWC) – W 4-3 by fall

FW 75 kg – Justina Di Stasio (2/7) – SILVER
vs. Julia Salata (NYAC) – W 11-0
vs. Masako Furuichi (JPN) – L 2-2

FS 57 kg – Darthe Capellan (np/18)
vs. Nahshon Garrett (Sunkist Kids) – L 1-4 by fall
vs. Lawson Ludwin (Tiger WC) – W 11-5
vs. Matthew Schmitt (Sunkist Kids) – W 3-0
vs. Yudai Fujita (JPN) – L 1-6

FS 57 kg – Steven Takahashi (np/18)
vs. Tyler Graff (NYAC) – L 5-17
vs. Jarrod Patterson (TMWC) – W 11-0
vs. Nahshon Garrett (Sunkist Kids) – L 4-5

FS 57 kg – Ligrit Sadiku (np/18)
vs. Joe Colon (TMWC) – L 1-11
vs. Jackson Henson (Sunkist Kids) – W 6-4
vs. Alan Waters (TMWC) – L 0-10

FS 57 kg – Alex Moher (np/18)
vs. David Terao (TMWC) – L 0-8
vs. Jarrod Patterson (TMWC) – L 1-6

FS 65 kg – Mike Asselstine (np/14)
vs. Mario Mason (Lehigh Valley WC) – L 4-6
vs. Dave Habat (SLO) – L 3-6

FS 65 kg – Dillon Williams (np/14)
vs. Yushi Sakamoto (JPN) – L 1-12
vs. Ryan Deakin (CRTC) – L 8-9

FS 74 kg – Jevon Balfour (2/10) – SILVER
vs. Trace Carello (Air Force Prep) – W 10-0
vs. Michael Moreno (TMWC) – W by forfeit
vs. Kevin LeValley (Buffalo Valley RTC) – L 2-12

FS 74 kg – Shawn Daye-Finley (np/10)
vs. Quinton Godley (TMWC) – L 1-3
vs. Trace Carello (Air Force Prep) – W 7-0
vs. Isaac Dukes (Army) – W 16-6
vs. Quinton Godley (TMWC) – L 1-5

FS 74 kg – Jasmit Phulka (np/10)
vs. Kevin LeValley (Buffalo Valley RTC) – L 0-11
vs. Yajuro Yamasaki (JPN) – L 0-4

GR 71 kg – John Yeats (np/6)
vs. Anthonie Linares (NYAC) – L 0-5 by fall
vs. Je Frim Mejia Sambula (HON) – L 5-8

GR 85 kg – Phil Barreiro (np/10)
vs. Brandon Marshall (NMU-OTS) – W 1-1
vs. Khymba Johnson (NYAC) – L 0-3
vs. Kanta Shiokawa (JPN) – L 0-6

GR 98 kg – Thomas Barreiro (np/7)
vs. G Angelo Hancock (Sunkist Kids) – L 0-9
vs. Orry Elor (NYAC) – L 0-3​